Serie lamp halogenowych i ksenonowych marki Tungsram

Żarówki marki Tungsram – co je wszystkie łączy? Odpowiedź jest prosta: wyjątkowa dbałość o jakość!

Żarówki marki Tungsram – co je wszystkie łączy? Odpowiedź jest prosta: wyjątkowa dbałość o jakość! Marce od zawsze przyświeca hasło „zero defektów”. Produkcja lamp halogenowych i ksenonowych Tungsram to proces starannie zaprogramowany i kontrolowany komputerowo. Nie ma w nim miejsca na niedociągnięcia. Właśnie dlatego produkty wszystkich serii żarówek Tungsram są niezawodne. I warte Twojej uwagi!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie serie produktów oświetleniowych Tungsram znajdziesz w sklepie Autolamp?
  • Czym charakteryzują się halogeny z serii Standard?
  • Co oznaczają numery przy produktach z serii MegaLight?
  • Jak wyglądają halogeny z serii SportLight?
  • Czym charakteryzują się palniki wyładowcze z serii Xenon Standard?
  • Jakie produkty wchodzą w skład serii Xensation?

W skrócie

W ofercie marki Tungsram znajdują się zarówno żarówki halogenowe, jak i lampy ksenonowe. Oprócz linii Standard, producent proponuje oświetlenie o podkręconych parametrach i innowacyjnych walorach wizualnych. Dla ułatwienia nawigacji po poszczególnych seriach produktów, pokrótce opisujemy najważniejsze z nich. Wszystkie prezentowane żarówki Tungsram znajdziesz na autolamp.pl – każda z nich spełnia odpowiednie normy i została dopuszczona do legalnego użytku na drogach publicznych.

Oświetlenie halogenowe

Pierwsze żarówki halogenowe pojawiły się w samochodach w latach 60. XX wieku. Podbiły serca miłośników motoryzacji na tyle mocno, że do dziś są najczęściej stosowaną opcją w oświetleniu samochodowym. Rozpoznasz je po symbolu – przed numerem, określającym typ żarnika i przeznaczenie żarówki, stoi zawsze litera H, pochodząca właśnie od słowa „halogen”. Mówiąc bardzo skrótowo, są to żarówki, które składają się z kwartowej bańki i wolframowego drucika. Bańka wypełniona jest gazem szlachetnym z grupy halogenów (zwykle jodem lub bromem) i to właśnie dzięki niemu żarnik zachowuje żywotność, a szkło nie ciemnieje z upływem czasu. Żarówki halogenowe wciąż biją konkurencyjne typy oświetlenia na głowę przede wszystkim swoją ceną. Aby jednak nie pozostały w tyle pod względem parametrów, producenci prześcigają się w ich udoskonalaniu i podkręcaniu technologicznych możliwości.

Standard

Seria Standard to tak naprawdę dwa rodzaje produktów: Tungsram Standard Halogen i Tungsram Standard Miniature. Te pierwsze dedykowane są do świateł głównych samochodu: mijania, drogowych i przeciwmgłowych. Miniature to zewnętrzne i wewnętrzne oświetlenie pomocnicze. Sprawdzą się jako światła kierunkowskazów, lamp postojowych, stopu, cofania, a także do oświetlenia tablicy rejestracyjnej i deski rozdzielczej.

Seria żarówek Tungsram Standard

MegaLight i MegaLight Ultra

Seria MegaLight to wzmocnione halogeny do osobówek. Powstały jako odpowiedź na słabnącą wraz z pojawieniem się ksenonów pozycję standardowych żarówek z wypełnieniem halogenowym. Wszystkie lampy z serii MegaLight charakteryzują się naturalną, przyjazną dla oka barwą. To doskonała propozycja dla kierowców, których wzrok szybko się męczy, zwłaszcza jeśli jeżdżą dużo i często zdarza im się robić to po zmroku. Seria MegaLight to w rzeczywistości kilka mniejszych serii. Sygnowane są tą samą nazwą i wyposażone w podobne parametry, jednak odpowiedni numer przy każdej informuje o przypisanym stopniu wzmocnienia. Najmocniejsze z nich, gwarantujące najsprawniejsze oświetlenie, najwyższe bezpieczeństwo na drodze i aż o 150% lepszą widoczność to Tungsram Megalight Ultra +150.

Seria żarówek Tungsram MegaLight

Sportlight

SportLight to kolejne wzmocnione halogeny marki Tungsram. Wysoka temperatura barwowa tych żarówek sprawia, że ich światło jest bardzo zbliżone do światła dziennego, dzięki czemu nie męczy wzroku, za to doskonale doświetla przeszkody na drodze i w jej otoczeniu. Długi strumień światła wydobywa z mroku przedmioty oddalone nawet o 140 m od samochodu. Oprócz świetnych parametrów SportLight oferuje również wyróżniający wygląd. Za ich sprawą samochód zyskuje nowoczesny, sportowy charakter – niemal identyczny z modelami o oświetleniu ksenonowym.
W serii SportLight znajdziesz żarówki Extreme (H1, H4, H7, H11), +50% Blue (H1, H4, H7) o biało-błękitnym świetle oraz niezastąpione nawet w nocy i w trudnych warunkach atmosferycznych Ultra 4200K.

Seria żarówek Tungsram SportLight

Oświetlenie ksenonowe

Lampy ksenonowe inaczej określa się mianem palników wyładowczych. Właśnie od angielskiego tłumaczenia tego słowa – discharge – wziął się symbol ksenonów: litera D. Źródłem światła w lampach ksenonowych jest łuk świetlny, który powstaje z wyładowania elektrycznego pomiędzy elektrodami. Ta technologia gwarantuje wyjątkowo długą żywotność oraz bezkonkurencyjne parametry świetlne. Poza tym lampy ksenonowe wyglądają, jakby płonęły w nich małe błyskawice, a to dodaje wyjątkowości każdemu autu, w którym zostaną zamontowane!
Z ksenonami jest tylko jeden problem, o którym trzeba pamiętać: źle ustawione mogą oślepiać innych użytkowników drogi. To dlatego, nie chcąc dopuszczać do wypadków, policja wlepia wysokie mandaty kierowcom, którzy o swoje oświetlenie nie dbają należycie lub którzy, co gorsza, domowymi metodami stuningowali auto, niewłaściwie montując ksenony w miejsce instalacji halogenowej.

Xenon Standard

Lampy z serii Xenon Standard charakteryzują się wysoką wydajnością. Mogą wyemitować jasny i długi snop światła o średniej wartości ok. 3200 lumenów, pobierając zaledwie 35 watów. Dla porównania żarówki halogenowe do wytworzenia strumienia świetlnego o połowę słabszego potrzebują aż 55 watów.
Światło lamp Xenon Standard ma niebieskawą barwę, która tak przyciąga zakochanych w nowoczesnym designie kierowców. Ale jasne światło lamp wyładowczych od Tungsram jest nie tylko oryginalne wizualnie. Dzięki wyższej niż w standardowych halogenach temperaturze barwowej tworzy atmosferę bezpieczniejszą dla oka. A mniejsze zmęczenie – to większa uwaga kierowcy.

Seria lamp Tungsram Xenon Standard

Xensation

Skoro palniki wyładowcze same w sobie mają tyle zalet, to czy mogą być jeszcze lepsze? Zdaje się, że producenci świateł samochodowych nie znają słowa „dość”. W laboratoriach Tungsram powstała linia ksenonów premium – Xensation.
Pod nazwą Xensation kryją się 2 linie produktów: Xensation Megalight i White Xensation. Żarówki z tej pierwszej serii zapewniają szerokie pole widzenia. Dzięki nim kierowca widzi nie tylko przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed sobą, ale również te rozmieszczone peryferyjnie. Na dodatek widzi je wyraźniej! W naszej ofercie znajdują się lampy z generującym wysokie napięcie zapłonnikiem (D1S) oraz bez zapłonnika (D2S). To światła soczewkowe – dzięki takiemu rozwiązaniu światło i cień zyskują wyraźne granice, a wzrok kierowcy dostaje jasny sygnał, gdzie znajduje się niebezpieczna przeszkoda. Żarówki z linii White Xensation są przede wszystkim bardzo jasne. Przez długi czas zachowują nominalną temperaturę barwową 5500 K, czyli jeszcze bardziej zbliżoną do światła dziennego niż pozostałe ksenony. To szczególnie ważne dla osób często podróżujących w nocy – dzięki mocnemu, białemu światłu oko nie musi pracować ze zdwojoną siłą w nienaturalnych warunkach. White Xensation tracą moc znacznie wolniej niż inne jarzniki – z czasem stają się nieznacznie bardziej fioletowe, ale nadal niezawodnie oświetlają każdy szczegół.

Seria lamp Tungsram Xensation

Świat żarówek jest przebogaty, a my z przyjemnością rzucamy na niego trochę światła, abyś mógł wybrać model idealny do swojego auta. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o poszczególnych seriach lamp samochodowych Tungsram, zajrzyj na naszego bloga. A potem pędź na autolamp.pl i podaruj sobie wreszcie żarówki, na jakie zasługujesz!

Źródło zdjęć: autolamp.pl, shutterstock.com