Seria żarówek Tungsram Standard

Główne światła samochodu są niezbędne, aby w porę dostrzec zagrożenia na drodze, natomiast oświetlenie pomocnicze umożliwia odczyt komunikatów wyświetlanych przez komputer auta na desce rozdzielczej.

Główne światła samochodu są niezbędne, aby w porę dostrzec zagrożenia na drodze, natomiast oświetlenie pomocnicze umożliwia odczyt komunikatów wyświetlanych przez komputer auta na desce rozdzielczej. Produkty z linii Tungsram Standard Halogen i Standard Miniature wykorzystują nowoczesną technologię i materiały, które nie tylko zwiększają moc żarówek, ale też pozytywnie odbijają się na żywotności oświetlenia. Jeśli poszukujesz przyjaznego rozwiązania, dzięki któremu nie musiałbyś wytężać wzroku, zapoznaj się z ofertą węgierskiego producenta.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Dlaczego warto zdecydować się na produkty Tungsramu?
  • Jakie żarówki zaliczają się do linii Standard Halogen?
  • Jakie żarówki zaliczają się do linii Standard Miniature?
  • Jak dobrać odpowiednią żarówkę?

W skrócie

Linia żarówek Standard Halogen Tungsram to produkty dedykowane dla świateł drogowych, świateł mijania i świateł przeciwmgielnych. Jednak linia Standard to również żarówki Miniature, czyli oświetlenie pomocnicze, które może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz samochodu – czy to do podświetlenia rejestracji, czy wnętrza kabiny. Żarówki linii standard, dzięki technologii, którą producent wykorzystuje do ich produkcji, są źródłem silnego światła, które nie zawiedzie przez długi czas.

Linia Tungsram Standard

Wyznacznikiem jakości żarówek jest ich niezawodność. Żarówki linii Tungsram Standard Halogen i Standard Miniature są oryginalnie zakładane w samochodach przez wiodących producentów, a jako wymienne części trafiają do sprzedaży na wielu światowych rynkach. Nowoczesna budowa żarówek i materiały użyte w toku produkcji przyczyniają się do powstania mocnego źródła światła, które wystarcza na wiele godzin bezpiecznej jazdy. Ekonomiczne i trwałe technologie są starannie dopracowane i spełniają najbardziej rygorystyczne wymogi pod względem jakości, dzięki czemu maksymalizują komfort i bezpieczeństwo użytkowników dróg.

Podobnie jak wszystkie produkty węgierskiej marki Tungsram, żarówki linii Standard przechodzą starannie zaprogramowany i ściśle kontrolowany komputerowo proces, w którym nie ma miejsca na błędy i niedociągnięcia. Jako dowód braku uchybień ze strony producenta możesz traktować certyfikat ISO 9001 wraz z rozszerzającą jego zakres normą IATF16949.

Żarówki bez homologacji?

Wszystkie omawiane przez nas żarówki spełniają europejskie standardy bezpieczeństwa. Warto jednak nadmienić, że baza żarówek Standard Miniature Lamps obejmuje też typy specjalne, bez przyznanej homologacji. Wybierając żarówki do samochodu, którym będziesz jeździć po krajowych lub europejskich drogach, zwróć uwagę, aby symbol certyfikatu był wygrawerowany bezpośrednio na halogenie. Jazda samochodem z żarówkami bez homologacji może skończyć się nie tylko mandatem, ale i zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. Dla żarówek reflektorowych odpowiednim symbolem jest homologacja ECE R37.

Żarówki Tungsram Standard Halogen

Żarówki halogenowe oznacza się symbolami alfanumerycznymi. Do najpopularniejszych halogenów zaliczają się te podpisane jako H1, H4, H7 i H9. Różnice w żarówkach są widoczne nie tylko w nazwie czy budowie, ale i w przeznaczeniu.

Linia Tungsram Standard Halogen obejmuje żarówki: H1, H3, H4, H7, H8, H9, H11, HB3, HB4, H27/1, H27/2. Dwa pierwsze typy to żarówki starej generacji z pojedynczym żarnikiem. Znajdują zastosowanie jako światła drogowe, światła mijania i przeciwmgielne. Halogeny H4 i H7 to produkty młodsze, zaopatrzone w dwa włókna. Stosowane są jako światła drogowe, mijania i przeciwmgielne w autach nowszej generacji. Żarówki H8 poza możliwością instalacji jako światła drogowe, bywają stosowane w ringach samochodów u takich producentów jak BMW. Halogeny H9 to światła drogowe, natomiast H11 sprawdzają się nie tylko w światłach drogowych, ale też w światłach przeciwmgielnych czy światłach mijania. Żarówki HB3 i HB4 obsługują światła drogowe i światła mijania. H27/1 i H27/2 mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako światła przeciwmgielne.

Żarówki Standard Miniature Lamps

Linia Standard Miniature Lamps także obejmuje żarówki halogenowe, ale takie, które są wykorzystywane jako pomocnicze oświetlenie samochodu. Światła pomocnicze zewnętrze to żarówki kierunkowskazów, lamp postojowych, świateł stopu, świateł cofania i oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Z kolei żarówki pomocnicze wewnętrzne mają przede wszystkim doświetlać deskę rozdzielczą i wnętrze samochodu, ale mogą też zgodnie z wolą producentów aut uatrakcyjniać wygląd kabiny. Oświetlenie tego typu jest najczęściej oznaczane symbolami zaczynającymi się od liter P, R i W. Linia Tungsram Standard Miniature zawiera następujące typy żarówek: P21W, PY21W, P21/4W, P21/5W, R5W, R10W, W5W, WY5W, W3W, W21W, WY21W, W21/5W, C5W, T4W, H6W.

Najpopularniejsze dla świateł kierunkowskazu są dwa typy żarówek: P21W i PY21W. Bezbarwne żarówki P21W są przeznaczone dla kloszy o żółtym zabarwieniu, podczas gdy drugi typ – zabarwiony PY21W jest odpowiedni dla kloszy przezroczystych. W światłach mijania można również instalować żarówki linii Miniature Lamps o symbolach W5W, W21W i WY21W. Żarówki P21/4W i P21/5W znajdują zastosowanie w światłach pozycyjnych i światłach stopu. R5W są dedykowane wyłącznie dla świateł pozycyjnych. Znacznie szersze zastosowanie mają inne żarówki o symbolu R10W, które wykorzystać możesz nie tylko w tylnych światłach pozycyjnych, ale też jako oświetlenie tablicy rejestracyjnej i kabiny samochodu. W światłach pozycyjnych przednich sprawdzają się żarówki W5W, a WY5W z uwagi na to, że emitują jasne, odporne na drgania światło, nadają się również do oświetlenia wewnętrznego, ponieważ zapewniają najwyższy komfort pasażerom. Żarówki W3W są odpowiednie i do oświetlania wnętrza i do świateł pozycyjnych. Żarówki W21W mogą być szeroko wykorzystywane jako oświetlenie pomocnicze zewnętrzne – światła stopu, światła cofania oraz w przednich i tylnych kierunkowskazach. Żarówka WY21W przyda się w kierunkowskazach, a W21/5W w światłach stopu i światłach postojowych. C5W są żarówkami stosowanymi dla podświetlania kabiny samochodu i tablicy rejestracyjnej. Typ żarówek T4W montuje się w światłach postojowych. Natomiast żarówki H6W produkowane są dla świateł pozycyjnych, świateł cofania i do rozświetlania kabiny.

Zakup nowych żarówek jest prostszy, niż myślisz!

Światła pomocnicze różnią się między sobą rodzajem gniazda montażowego. Żarówki cokołowe zakończone są metalowym trzonem. Po włożeniu w gniazdo żarówki cokołowej, należy ją delikatnie przekręcić. Drugim rodzajem są żarówki bezcokołowe – wpinane na wsuwkę. Z uwagi na to, że żarówki halogenowe mają różne zakończenia, o tym, jakiej konkretnie żarówki potrzebujesz, dowiesz się, wyjmując zużytą sztukę i szukając odpowiedniego symbolu na jej obudowie. Możesz również znaleźć tę informację w książce serwisowej samochodu.

Jazda z niedziałającą żarówką jest niewygodna i przy słabej widoczności może zagrozić bezpieczeństwie podróżnych. Trzymaj rękę na stanie swojego auta i nie daj się zaskoczyć nagłym brakiem oświetlenia. Autolamp jest oficjalnym dystrybutorem produktów marki Tungsram dla reflektorów samochodowych. Niezależnie od tego, czy zainteresowała Cię linia Standard, czy chcesz odkryć różne warianty oświetlenia do aut, możesz wybierać spośród bogatej oferty naszego sklepu.

Dodatkowe informacje o marce Tungsram i jej produktach:

Historia marki Tungsram

Lampy ksenonowe Tungsram Xenon Standard

Seria żarówek MegaLight

Źródło zdjęć: pexels.com, unsplash.com