MegaLight Plus 50-60%

Dla kierowców, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą i być po jasnej stronie mocy, marka Tungsram zaprojektowała własne żarówki premium.

Dla kierowców, którzy lubią mieć wszystko pod kontrolą i być po jasnej stronie mocy, marka Tungsram zaprojektowała własne żarówki premium. Ich cechą charakterystyczną jest znacznie jaśniejsza i dłuższa wiązka światła przed samochodem – dzięki niej w porę dojrzysz wyjeżdżające zza zakrętu auto czy przebiegające jezdnię zwierzę. Dlaczego jeszcze powinieneś wypróbować produkty serii MegaLight Plus 50-60%? Powodów jest więcej niż możesz przypuszczać.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Jakie żarówki obejmuje linia MegaLight Plus 50-60%?
  • Jakie są zalety żarówek serii MegaLight Plus 50-60%?
  • Komu polecane są żarówki o wzmocnionych parametrach?
  • Kiedy używać świateł drogowych, świateł mijania i świateł przeciwmgielnych?
  • Na co zwrócić uwagę przy zakupie żarówek?

W skrócie

Seria MegaLight Plus 50-60% to żarówki H1, H4 i H7 do reflektorów głównych w autach osobowych. Charakteryzują się dłuższym i jaśniejszym strumieniem światła od swoich standardowych odpowiedników, dlatego pozwalają błyskawicznie dostrzec przeszkody na drodze. Są polecane kierowcom, którzy często jeżdżą nocą lub przy złej pogodzie, a także osobom po 40. roku życia – statystycznie w tym wieku pogarsza się kontrast widzenia, a wzmocnione parametry łagodzą tę różnicę.

Poznaj żarówki serii MegaLight Plus 50-60%

Jednym z głównych czynników, które wpływają na bezpieczeństwo jazdy, jest oświetlenie samochodowe. Prawidłowo dobrane żarówki i wyregulowane reflektory najskuteczniej poprawiają widoczność na drodze – nie musisz martwić się, że jakiś istotny szczegół Ci umknie lub oślepisz kierowców jadących z naprzeciwka.

MegaLight Plus 50-60% to seria żarówek do świateł drogowych, mijania i przeciwmgielnych w autach osobowych. Żarówki projektowane w laboratoriach Tungsramu mają specjalną konstrukcję, która daje wyraziście białą i dłuższą od konwencjonalnych 55-watowych odpowiedników wiązkę światła.

H1 MegaLight Plus 50%

Żarówki H1 MegaLight Plus 50% są przeznaczone do przednich reflektorów aut. Wewnątrz ich bańki znajduje się pojedynczy żarnik, odpowiedni dla świateł drogowych i świateł mijania. Na tle pozostałych żarówek z tej serii wyróżniają się one najdłuższym czasem świecenia, szacowanym na 600 godzin, a więc mają dwukrotnie większą trwałość w porównaniu do standardowych lub bezimiennych produktów tego typu.

H4 MegaLight Plus 60%

Żarówki H4 MegaLight Plus 60% są montowane w reflektorach, w których jedna bańka obsługuje światła drogowe, światła mijania i światła przeciwmgielne – ich specjalna, dwużarnikowa budowa umożliwia sprawne działanie we wszystkich tych aspektach. Biorąc pod uwagę liczne wyzwania, jakim są poddawane, czas świecenia na poziomie 300 godzin to zadowalający wynik.

H7 MegaLight Plus 50%

Żarówki H7 MegaLight Plus 50% doskonale wywiązują się z roli świateł drogowych i świateł mijania w reflektorach głównych. Tak samo jak żarówki H1 mają jeden żarnik, jednak charakteryzują się nieco większymi od nich wymiarami. Są obecnie jednymi z najwydajniejszych modeli H7, ponieważ wystarczają na 500 godzin jazdy.

Nie tylko dla kierowców jeżdżących nocą

Kierowcy korzystający z żarówek MegaLight Plus 50-60% mają więcej czasu na to, by odpowiednio zareagować na potencjalnie niebezpieczną sytuację na drodze. Wcześniej dostrzegają znaki ostrzegawcze, pieszych i przeszkody, a ich kontury są dla nich bardziej widoczne. Produkty tej serii zapewniają komfort widzenia osobom po 40 roku życia, czyli w czasie gdy wyraźna granica między obiektami podczas jazdy zaczyna się zacierać – dlatego w tym wieku zapotrzebowanie na światło wzrasta dwukrotnie. Produkty z tej linii sprzyjają też bezpiecznej podróży po zmroku i przy złej pogodzie. Seria MegaLight Plus 50-60% obejmuje trzy najpopularniejsze rodzaje halogenów – H1, H4 i H7.

Kiedy używać świateł?

Na pytanie, kiedy używać świateł reflektorów głównych, odpowiedź nasuwa się sama – przez cały czas od uruchomienia silnika aż do jego wygaszenia. Jak już zaznaczyliśmy, żarówki serii MegaLight Plus 50-60% mogą być instalowane jako światła drogowe, światła mijania i światła przeciwmgielne. Przypominamy, które z nich powinieneś włączyć podczas jazdy w określonych warunkach.

Światła mijania

Światła mijania możesz stosować zamiennie ze światłami do jazdy dziennej – nigdy obydwu naraz! Obowiązek stosowania w Polsce tego typu świateł spoczywa na Tobie przez cały rok i całą dobę, ilekroć włączasz się do ruchu drogowego. Jednak przed wyjazdem do innego kraju dowiedz się, czy nie obowiązują tam inne przepisy, a używanie któregoś z tych źródeł światła na pewno jest tam legalne.

Światła drogowe

Światła drogowe, które są przeznaczone do jazdy w czasie między zmierzchem a świtem, nie bez powodu zyskały również miano szosowych. Należy stosować je na drodze nieoświetlonej latarniami, czyli najczęściej w terenach pozamiejskich. Możesz korzystać z nich także na mieście – pod warunkiem, że nie oślepiasz pieszych i brak oświetlenia ulic.

Światła przeciwmgielne

Nie tylko gdy nad drogą unosi się mgła, ale też w przypadku obfitego deszczu czy śniegu, trzeba przełączyć się na przednie światła przeciwmgielne. Jeśli widoczność spada poniżej 50 metrów, konieczne jest włączenie również tylnych świateł przeciwmgielnych. Intensywny strumień światła skutecznie przebija się przez ograniczenia podyktowane pogodą i sprawia, że uczestnicy ruchu drogowego – zarówno zmotoryzowani, jak i piesi – są mniej narażeni na wypadki.

Sprawdź żywotność i homologację żarówek!

Kupując żarówki do reflektorów głównych, zwróć uwagę na deklarowany przez producenta czas świecenia. Im rzadziej zachodzi konieczność ich wymiany, tym mniej to zadanie pochłania stresu. Gdy żarówki wypalą się podczas jazdy nocą z dala od latarnii, a Ty nie będziesz miał przy sobie latarki – przeprowadzenie ich wymiany po omacku raczej się nie powiedzie. W niektórych modelach aut dostęp do żarówek jest utrudniony, więc wymianę lepiej zlecić w serwisie lub u mechanika, by zapobiec ich ewentualnym uszkodzeniom – dlatego żarówki od zaufanego producenta, które posłużą dłużej od bezmarkowych to także oszczędność czasu i pieniędzy.

Zdarza się, że kierowcy oszczędzają na żarówkach do tego stopnia, że sięgają po tanie, anonimowe odpowiedniki. Należy ich unikać, bo obniżają komfort jazdy nocą i w trudnych warunkach pogodowych, a więc mogą przyczynić się do wypadku. Wśród nich trafiają się również produkty bez homologacji E1, czyli certyfikatu dopuszczającego je do użytku na drogach Unii Europejskiej. Jeżeli żarówki nie spełniają tej normy, a drogówka zatrzyma Cię do kontroli i odkryje, że korzystasz z wadliwego oświetlenia, skonfiskuje dowód rejestracyjny.

Marka Tungsram wprowadza na rynek każdego roku ponad 200 milionów halogenów i lamp ksenonowych, które znajdują szerokie zastosowanie w motoryzacji. Jakość produktów została już doceniona w wielu krajach, a technologia jest stale rozwijana w specjalistycznych laboratoriach. Dzięki nieustannie prowadzonym badaniom halogeny z linii MegaLight Plus 50-60% spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, a przy okazji mają podkręcone parametry świetlne i nadają reflektorom nowoczesny wygląd. Lata doświadczeń pozwoliły uzyskać węgierskiemu producentowi dobrą jakość, która nie uszczupla portfela. Zajrzyj do naszego sklepu i przekonaj się o tym osobiście.

Chcesz wiedzieć więcej na temat żarówek od węgierskiego producenta? Polecamy wpisy:

Lampy ksenonowe Tungsram Xenon Standard

Seria żarówek Tungsram Standard

Seria lamp Tungsram Xensation

Źródło zdjęć: pexels.com, unsplash