Seria żarówek MegaLight Ultra +150%

Z pewnością nie raz przyszło Ci przemierzać długą trasę, polegając na żarówkach, które nie zapewniały odpowiedniej jasności i szybko męczyły wzrok. Taka sytuacja zwiększa ryzyko kolizji drogowej.

Z pewnością nie raz przyszło Ci przemierzać długą trasę, polegając na żarówkach, które nie zapewniały odpowiedniej jasności i szybko męczyły wzrok. Taka sytuacja zwiększa ryzyko kolizji drogowej. Względy bezpieczeństwa stały się dla Tungsram inspiracją do opracowania wzmocnionych świateł samochodowych. Seria MegaLight Ultra +150% oferuje halogeny wydłużające wiązkę światła przed pojazdem aż o 150%. Dlaczego są lepsze niż standardowe żarówki? Przeczytaj, a na pewno się do nich przekonasz!

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • W jaki sposób żarówki serii MegaLight Ultra +150% skuteczniej oświetlają drogę?
  • Czy halogeny napełnione gazem ksenonowym mogą być legalne?
  • Dlaczego żarówki MegaLight Ultra +150% są bezpieczne dla reflektorów?
  • Dla jakich reflektorów przeznaczone są żarówki MegaLight Ultra +150%?
  • Jak dbać o żarówki i reflektory?

W skrócie

W czasie podróży nocą i w słabych warunkach atmosferycznych najlepiej sprawdzają się żarówki samochodowe o podkręconych parametrach. Seria MegaLight Ultra +150% marki Tungsram pozwala uzyskać intensywnie białe światło, które zwiększa widoczność o 150%. Dzięki temu poprawia się komfort widzenia, a jazda staje się bardziej bezpieczna. Staranna konstrukcja, całkowita automatyzacja produkcji i napełnienie bańki gazem ksenonowym przyczyniają się do powstania niezawodnych żarówek do reflektorów głównych.

Seria MegaLight Ultra +150% to gwarancja doskonałej widoczności na drodze

Jazda po zmroku nierzadko poddaje próbie wzrok kierowcy i nadmiernie go obciąża. Szczególnie jest to odczuwalne podczas nocnych podróży, gdy kontrast widzenia spada, a źle ustawione światła innych samochodów oślepiają. Dostrzeżenie znaku drogowego, załamania w jezdni czy pieszego, który niepostrzeżenie przecina drogę, staje się coraz trudniejsze. Jednak odpowiednia barwa żarówek może znacznie poprawić komfort widzenia.

Żarówki serii MegaLight Ultra +150% produkują intensywne, jasne światło, które pozwala szybciej dostrzec przeszkody i odczytać pożyteczne informacje ze znaków. W ten sposób kierowca zyskuje cenne sekundy, aby zareagować. Dzięki temu prowadzenie auta staje się czystą przyjemnością w każdych warunkach, nie tylko za dnia, gdy z nieba nie spada ani kropla deszczu. Długi, jasny i szeroki strumień światła zwiększa widoczność w razie niesprzyjającej pogody i podczas nocnej jazdy. Stałe natężenie nieustannie doświetla szczegóły. Miła dla oka barwa zapobiega nieprzyjemnemu wytężaniu wzroku i zmęczeniu wkrótce po wyjechaniu na drogę.

Żarówki halogenowe od węgierskiego producenta to nie tylko liczby uwiecznione na opakowaniu. To również autentyczna poprawa widoczności na drodze o 150%. Wspaniałe parametry świetlne to zasługa odpowiedniej konstrukcji i… gazu ksenonowego.

Światło ksenonowe w halogenie? Czy to się nie gryzie?

Technologia żarówek MegaLight Ultra +150% polega na wytworzeniu precyzyjnego żarnika, specjalnym pokryciu bańki i wypełnieniu jej wyłącznie gazem ksenonowym. Dzięki temu halogeny generują intensywny snop białego światła charakterystycznego dla lamp ksenonowych. Żarówki tej serii mają europejską homologację E1, więc są całkowicie legalne w krajach Unii Europejskiej w przeciwieństwie do wielu bezimiennych zamienników, które nie spełniają norm dotyczących oświetlenia samochodowego. Produkty tej serii Tungsramu pozwalają zwiększyć luminację światła do 150%, jednak nie obniżają komfortu jadących z naprzeciwka kierowców. Srebrne (lub opcjonalnie niebieskie) pokrycie topu żarówek nadaje halogenom H4 i H7 stylowy wygląd i ogranicza ryzyko oślepiania odbitym światłem.

Jakość, której możesz zaufać

Marka Tungsram wykorzystuje najnowsze technologie oraz materiały najwyższej jakości do produkcji żarówek. Wykwalifikowany personel techniczny stale prowadzi badania w nowoczesnych, firmowych laboratoriach, w których realizuje politykę „Zero Defektów”. Innowacyjne osiągnięcia są rezultatem zaangażowania, pełnego wykorzystania możliwości nowoczesnej technologii i postępowania zgodnie z wymagającymi standardami ISO i E1. Dzięki nim wiesz między innymi o tym, że pobór energii, strumień świetlny i wymiary bańki i nasady są odpowiednie dla każdego reflektora H4 i H7, a wytwarzana przez nie wiązka światła prawidłowo doświetla strefę przed autem i zapewnia przyjazne, niezagrażające bezpieczeństwu światło. Kupując certyfikowane żarówki, masz gwarancję, że granica światła i cienia będzie wyraźna w każdych warunkach, a widoczność nie będzie ulegać pogorszeniu w miarę odległości od samochodu.

Wysoki poziom systemu, proces produkcji sterowany i kontrolowany komputerowo, jak również całkowita jego automatyzacja gwarantują wysoką jakość. Każda z serii poddawana jest rygorystycznym testom. Również sięgając po artykuły linii MegaLight Ultra +150%, zyskujesz pewność, że gwarantują one komfort i bezpieczeństwo na drodze.

Bielsze światło dla reflektorów głównych

Produkty serii MegaLight Ultra +150% zostały zaprojektowane dla reflektorów głównych: dla świateł drogowych i świateł mijania. Standardowy trzonek w żarówkach tej serii jest zgodny z większością instalacji – P43t w przypadku H4 i PX26d dla H7. Żarówki są przystosowane dla układu o napięciu 12 V. Jeśli nie znasz poziomu napięcia, możesz zlecić jego zbadanie w warsztacie samochodowym. Już wzrost ładowania o 5% skraca żywotność żarówek o połowę, więc jeśli halogeny w Twoim samochodzie szybko się przepalają, powinieneś sprawdzić ten czynnik w pierwszej kolejności. Trwałość deklarowana za pomocą wskaźnika Tc została oszacowana na 250 godzin (62,3% żarówek tego typu przestaje świecić po tym czasie). Moc na poziomie 60/55 W i 55 W jest bezpieczna dla elektryki pojazdu i chroni reflektory. Dzięki nowatorskiemu podejściu wyeliminowano ciemnienie ich obudowy.

Zadbaj o żarówki, aby służyły jak najdłużej

Jeśli napięcie zostało sprawdzone i ładowanie rzeczywiście przebiega na poziomie 12 V, przyczyn szybkiego przepalania żarówek należy szukać gdzie indziej. Być może reflektor jest poddawany stałym wstrząsom podczas jazdy, bo żarówka została niedokładnie osadzona. Żarnik, który jest elementem niezwykle precyzyjnym i delikatnym, w żarówce nieustannie narażonej na drgania szybciej ulega zniszczeniu, więc jazda po wybojach, a nawet delikatnej nierówności terenu powoduje błyskawiczne przepalenie.

Do dobrych praktyk należy także dbanie o czystość reflektorów. Im więcej brudu się na nich znajduje, tym mniej światła przepuszczają i tym większe jest prawdopodobieństwo jego rozproszenia, a w konsekwencji – oślepiania innych użytkowników dróg. Warto wymieniać żarówki parami, szczególnie, gdy jedna z nich przepali się po długim czasie użytkowania, ponieważ różnica w ich żywotności zwykle nie jest zbyt duża. W niektórych modelach aut dostęp do żarówek bywa utrudniony – w ich przypadku wymiana całego kompletu na raz będzie jeszcze bardziej opłacalna. Seria żarówek MegaLight Ultra +150% ma podkręcone parametry świetlne, dlatego zasięg i intensywność światła mogą się od siebie różnić, jeśli nie wymienisz halogenów w obu reflektorach jednocześnie. Jazda z asymetrycznym oświetleniem drogi będzie nie tylko irytować, ale i męczyć wzrok.

Wymieniasz żarówki? Zachowaj ostrożność!

To oczywiste, że zakładanie nowej żarówki musi poprzedzać wyjęcie starej. Jednak zdarza się, że kierowcy podchodzą do tego nieostrożnie i w konsekwencji dochodzi do uszkodzenia gniazda lub pęknięcia bańki, a wyjęcie jej wymaga interwencji mechanika. Szarpanie na siłę delikatnej, szklanej konstrukcji na niewiele się zda, więc jeśli proces wymiany przebiega odpornie, lepiej od razu odpuść i zleć to fachowcowi. Ostatecznie i tak zaleca się, by skontrolować ustawienia świateł po ich wymianie, a któż zrobi to lepiej od fachowego serwisu! Niestety źle ustawione reflektory będą świecić kierowcom w oczy i niewystarczająco doświetlać strefę przed maską Twojego auta. I jak już wspomnieliśmy w poprzednich akapitach – żarówki mogą być narażone na drgania i szybciej się zużywać.

Do łatwych zadań nie należy także instalacja nowej żarówki. Jeśli na bańce pozostawisz odciski, musisz przemyć jej powierzchnię płynem na bazie spirytusu. W przeciwnym razie tłuste plamy po krótkim użytkowaniu zwęglą się na szkle, miejscowo osłabią konstrukcję ścianek i narażą je na pęknięcie.

Autolamp jako oficjalny dystrybutor oświetlenia samochodowego marki Tungsram ma zawsze aktualną bazę wysokiej jakości oryginalnych produktów. Jeśli liczy się dla Ciebie czas dostawy, wiedz, że sprawnie działający system dostaw pozwala realizować je w ciągu doby. Na stronie sklepu internetowego autolamp.pl znajdziesz żarówki w cenach adekwatnych do polityki producenta – dobra jakość powinna być ogólnodostępna, więc i cena musi być rozsądna.

A jeśli jeszcze bardziej chcesz zagłębić się w tematykę samochodowego oświetlenia, polecamy wpisy:

Seria żarówek Tungsram MegaLight Ultra +120%

Lampy ksenonowe Tungsram Xenon Standard

Żarówki halogenowe Tungsram Automotive do świateł samochodów osobowych

Źródło zdjęć: pexels.com