Seria żarówek MegaLight Ultra +90%

Dobre światła w samochodzie to nie tylko udogodnienie. To gwarancja bezpieczeństwa.

Dobre światła w samochodzie to nie tylko udogodnienie. To gwarancja bezpieczeństwa. Jak rozświetlić mrok zwykłymi halogenami i czy to w ogóle możliwe? Owszem, ale jest to możliwe tylko przy zastosowaniu naprawdę mocnych żarówek, takich jak produkty z serii MegaLight +90, przeznaczone do świateł mijania, drogowych i przeciwmgłowych. Sprawdź, czym szczególnym się charakteryzują i dlaczego warto je mieć.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Czy warto używać żarówek halogenowych?
  • Czym charakteryzują się żarówki Tungsram MegaLight Ultra +90%?
  • Jakie żarówki zawiera seria Tungsram MegaLight Ultra +90%?
  • Jak wyróżniła się żarówka H7 MegaLight Ultra +90%?

W skrócie

Tungsram MegaLight Ultra +90 to do 90% więcej światła na drodze w porównaniu ze standardowymi żarówkami samochodowymi. Decydując się na nie otrzymujesz wyjątkową widoczność, nieporównywalną wydajność i niebanalny styl. Wyraźnie poprawiają widoczność także w nocy. Ich światło jest wyraźnie bielsze od standardowych żarówek halogenowych, a to oznacza mniejsze zmęczenie dla Twojego oka.

Nieśmiertelne halogeny

MegaLight Ultra +90% są żarówkami halogenowymi. To znaczy, że ich bańka jest wypełniona gazem szlachetnym, wchodzącym w związek z wolframowym żarnikiem i w ten sposób spowalniającym proces przepalania oraz zapobiegającym ciemnieniu i stopniowej utracie przejrzystości kwarcu. Choć wielu kierowców uważa te standardowo montowane w większości samochodów żarówki za przestarzałe i niewydajne i optuje za zastąpieniem ich lampami ksenonowymi, Tungsram udowadnia, że przewaga tych drugich wcale nie musi być to zasadą.
Producenci nie ustają w poszukiwaniach rozwiązań, które zadowolą posiadaczy reflektorów halogenowych bez zmuszania ich do wymiany instalacji oświetleniowej. To możliwe. Na rynku pojawiło się mnóstwo żarówek mocniejszych, jaśniejszych, bielszych, a nawet bardziej błękitnych… Jednak nie wszystkie mogą się pochwalić homologacją na drogi publiczne w Unii Europejskiej.

W pełni legalne

Na szczęście Tungsram nie eksperymentuje z przepisami, a swoim klientom oferuje pewną jakość. W żarówkach MegaLight Ultra podkręca efekty, nie naginając parametrów technicznych. W ten sposób otrzymuje w pełni legalne żarówki o zwiększonej skuteczności.
MegaLight Ultra +90% charakteryzują się standardową dla reflektorów halogenowych mocą 55W (lub 60W w przypadku żarówki H4). Także ich napięcie nie odbiega od normy i zamyka się w 12V. MegaLight +90% mają klasyczne trzonki, a ich działanie nie wymaga rzucania magicznych zaklęć. Skąd zatem ich niezwykła, widoczna gołym okiem jasność?

Magiczne MegaLight +90%

Żarówki Tungsram MegaLight Ultra +90% mają dwie wyjątkowe cechy: specjalne włókno oraz pokrywającą bańkę wzmacniającą błękitną powłokę. Specjalna konstrukcja przekłada się na światło do 90% mocniejsze i jaśniejsze w porównaniu z innymi żarówkami halogenowymi o napięciu 12V dostępnymi na rynku.
Większa jasność i niemęcząca dla oka biel światła sprawiają, że MegaLight +90% o wiele lepiej od konkurencyjnych żarówek rozświetlają ciemność. Strumień ich światła sięga nawet do 170 metrów wzdłuż drogi, a to o 50 metrów dalej niż w światło standardowych żarówek. Na dodatek jego główna wiązka jest szersza i mocniejsza w najbliższym otoczeniu samochodu. W warunkach ograniczonej widoczności, także podczas dynamicznej jazdy miejskiej, kierowca jest zatem w stanie znacznie szybciej dostrzegać niebezpieczeństwo i reagować na zagrożenia.

+90 do stylu

Co jeszcze odpowiada za wyjątkowy styl żarówek MegaLight +90% i dlaczego samochody wyglądają dzięki nim bardziej nowocześnie? To zasługa srebrnego topu, nadającego atrakcyjne wykończenie reflektorom zarówno wtedy, gdy świecą, jak i gdy pozostają w spoczynku. Oczywiście panuje tu jedna prosta zasada: soczewki muszą być czyste i nieporysowane.

Co znajdziesz w serii MegaLight +90%

Żarówki linii MegaLight +90% można spotkać w wariantach przeznaczonych do reflektorów głównych samochodu. To jednowłóknowe H1 do świateł drogowych lub przeciwmgłowych, ze standardowym trzonkiem P43t. To również H7 do świateł mijania, z trzonkiem Px26d. Wreszcie – to dwużarnikowe H4 z funkcją przełączania z jednych na drugie i trzonkiem P14,5s. Wszystkie modele charakteryzują się podobnymi parametrami: dłuższą i jaśniejszą wiązką światła, bielszą barwą i nowoczesnym wykończeniem. Ale tylko jedne zapisały się jak dotąd szczególnie w historii motoryzacji – żarówki H7 podbiły serca czeskich ekspertów w niezależnych testach magazynu motoryzacyjnego AutoBible.

Wielkie zwycięstwo H7

W 2018 roku żarówki H7 MegaLight Ultra +90% zostały wyróżnione jako jedne z dziesięciu najlepszych dostępnych na rynku żarówek samochodowych w niezależnych testach „Zobacz i bądź widoczny” czeskiego magazynu motoryzacyjnego AutoBible. Na pięć kategorii (moc, strumień światła, maksymalna jasność, blask, zasięg) pokonały konkurencję w aż dwóch. Okazały się charakteryzować najlepszym spośród porównywanych modeli strumieniem światła (1555 lm) i jasnością maksymalną, oświetlającą bezpośrednie otoczenie samochodu i mającą ogromne znaczenie przede wszystkim podczas jazdy miejskiej.
MegaLight Ultra +90% zostały przez autorów testu określone jako bardzo jasne i dające długą wiązkę. Oznacza to, że lepiej doświetlają także odległe przeszkody i pozwalają kierowcy wcześniej dostrzegać niebezpieczeństwo. Czescy eksperci wspomnieli również o ich rozsądnym stosunku jakości do ceny.
To bardzo wysoki wynik, jak na żarówki halogenowe. Nic dziwnego, że tylko MegaLight +90 osiągnęły taki wynik, dyskredytując w teście między innymi Osram Night Breaker 130% i Bosch Plus 120 Gigalight.

Szczególna dbałość

Należy podkreślić, że test przebiegał zgodnie z europejską regulacją ECE R 112, określającą intensywność, jaką powinno cechować się oświetlenie samochodowe. Kładzie ona szczególny nacisk na adekwatność oświetlenia drogi do rzeczywistych potrzeb kierowców oraz właściwy dobór i regulowanie świateł. Oślepianie innych użytkowników drogi jest bowiem nie tylko nieprzyjemną i irytującą niedogodnością, ale stanowi poważne zagrożenie na drodze – może być przyczyną utraty kontroli nad pojazdem i źródłem poważnych kolizji. Dlatego dbałość zarówno o dopasowane żarówki, jak i odpowiednio wypoziomowane i wyczyszczone reflektory jest obowiązkiem każdego kierowcy.

Wybierając renomowane żarówki możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu: podnieść swoje bezpieczeństwo na drodze oraz nadać swoich czterem kółkom nowoczesny, odświeżony wygląd. Po co kombinować, jeśli można mieć halogeny wysokiej jakości za rozsądną cenę? Ale do tego trzeba samemu się przekonać. Zajrzyj na autolamp.pl, zrób swój niezależny test żarówek z serii MegaLight +90% we własnym samochodzie i już zawsze ciesz się lepiej oświetloną drogą. Nawet o 90%!

Więcej o żarówkach z serii MegaLight przeczytasz -> tutaj