Seria żarówek Tungsram SportLight Extreme

Żarówki halogenowe SportLight Extreme od Tungsram to najwyższa liga oświetlenia samochodowego.

Żarówki halogenowe SportLight Extreme od Tungsram to najwyższa liga oświetlenia samochodowego. Dzięki zaawansowanym właściwościom świetlnym zostawiają daleko w tyle produkty konkurencyjnych marek. W dzisiejszym wpisie bierzemy pod lupę ich konstrukcję oraz parametry i wyjaśniamy, jak to się dzieje, że halogeny SportLight Extreme tak bardzo poprawiają komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Czego dowiesz się z tego wpisu?

  • Co wyróżnia żarówki halogenowe SportLight Extreme?
  • Jakie żarówki znajdziesz w serii SportLigt Extreme?
  • Dlaczego warto wybrać halogeny SportLight Extreme?

W skrócie

Seria Tungsram SportLight Extreme obejmuje żarówki H1, H4, H7 i H11 o typowej mocy znamionowej i napięciu wyjściowym. Tym, co wyróżnia je spośród konkurencyjnych produktów, jest temperatura barwowa, która wynosi aż 5000 K. SportLight Extreme emitują wiązkę światła dłuższą o 40% niż standardowe halogeny i maksymalnie zbliżoną do światła dziennego.

Zwykłe niezwykłe żarówki

Żarówki halogenowe są jednym z wynalazków, które zrewolucjonizowały motoryzację. Choć powstały w latach 60. XX wieku, dopiero niedawno zaczęły się starzeć i ustępować miejsca innym technologiom – ksenonom i LED-om. Nie oznacza to jednak, że producenci halogenów zamierzają odpuszczać i zmieniać profil produkcji. Takie marki, jak Tungsram, od lat dostarczają kierowcom halogeny o podkręconych parametrach, dzięki którym mogą śmiało konkurować z innymi rodzajami oświetlenia.

Halogeny z serii SportLight Extreme skonstruowane są tak, jak wszystkie żarówki halogenowe. Mają postać kwarcowej bańki. Wypełnia je mieszanka gazów obojętnych, uzupełniona pierwiastkami z grupy halogenów. Dzięki temu nie ciemnieją, świecą dłużej i jaśniej. To jednak nie wszystko. Tym, co odróżnia halogeny SportLight Extreme od innych produktów, jest zabarwiony na niebiesko top, który nadaje im specyficzne cechy. Ochładza emitowane przez nie światło, sprawiając, że staje się ono porównywalne do tego, jakie wytwarzają ksenony.

Żarówki od Tungsram szczególnie spodobają się kierowcom, którym zależy nie tylko na funkcjonalności, ale i designie. Pozwalają odmienić wygląd samochodu, nadając reflektorom nowoczesny sznyt, zarezerwowany dotąd wyłącznie dla aut klasy premium, wyposażonych w standardzie w światła ksenonowe. I to w prosty sposób – bez kosztownego przerabiania instalacji czy… łamania przepisów. Niekiedy kierowcom tak bardzo zależy na uzyskaniu efektu, jaki dają ksenony, że dokonują samozwańczych przeróbek oświetlenia, konstruując zestawy, które łamią wszelkie możliwe punkty kodeksu drogowego.

Tymczasem wszystkie żarówki z serii SportLight Extreme mają europejską homologację E, dopuszczająca je do legalnego użytku na drogach publicznych. Wyróżniają się standardową mocą znamionową i napięciem, więc są w pełni bezpieczne dla instalacji elektrycznych każdego samochodu.

Włącz bezpieczeństwo z Tungsram SportLight Extreme

Tungsram promuje serię SportLight hasłem „Kiedy naprawdę chcesz widzieć i być widzianym”. Marketingowcy węgierskiej marki nie mogli wymyślić lepszej maksymy – te sześć słów w pełni oddaje cel, dla którego ta linia w ogóle powstała. Żarówki SportLight emitują aż o 40% więcej światła niż ich standardowe odpowiedniki, co w bezpośredni sposób przekłada się na bezpieczeństwo na drodze oraz komfort jazdy. Dłuższy i szerszy strumień lepiej oświetla jezdnię – pozwala w porę zauważyć niebezpieczeństwo, jakie pojawia się przed samochodem. W końcu im więcej widzimy, tym więcej czasu mamy na reakcję. Jest to szczególnie ważne w nocy i w warunkach ograniczonej widoczność: podczas opadów deszczu i śniegu, we mgle i w smogu czy wtedy, gdy słońce zostaje zasłonięte przez ciężkie, ciemne chmury.

Jaśniejsza i dłuższa wiązka światła, jaką emitują żarówki SportLight Extreme, poprawia też widzenie peryferyjne. Oświetla bowiem nie tylko to, co znajduje się przed samochodem, ale i to, co obok niego – znaki, rowerzystów czy pieszych. Dzięki odpowiedniemu kontrastowi zapewnia też wysoką jakość widzenia. Skutecznie wydobywa z mroku szczegóły, a jednocześnie nie oślepia kierowców jadących z naprzeciwka.

Co więcej – wytwarzane przez halogeny Tungsram światło jest intensywnie białe i, jak już wspomnieliśmy, podobne do tego, które emitują ksenony, a także zbliżone do barwy światła dziennego. Jego temperatura barwowa wynosi aż 5000K – w porównaniu z parametrami, jakie osiągają inne żarówki halogenowe, to wartość, która naprawdę imponuje. Ma to ogromne znaczenie dla komfortu jazdy. Biały strumień światła nie męczy wzroku kierowcy, nawet po wielu godzinach spędzonych za kółkiem, i ułatwia prawidłową ocenę odległości.

Tungsram godny zaufania

Tungsram to marka, której możesz zaufać. Na jej charakter składa się ponad stuletnie doświadczenie w produkcji oświetlenia, a także nieustanne dążenie do innowacji. Inżynierowie węgierskiego brandu pełnymi garściami czerpią z możliwości, jakie dają nowoczesne technologie. W fabrykach Tungsram co roku powstaje ponad 200 milionów lamp samochodowych. Z taśm produkcyjnych zjeżdżają wyłącznie żarówki dopracowane w 100%. Potwierdzają to liczne certyfikaty i atesty, jakimi może poszczycić się marka, na przykład ISO 9001 i IATF 16949, a także hasło, które przyświeca wszystkim jej działaniom – „Zero defektów”.

W niezależnych testach czeskiego magazynu AutoBible i brytyjskiego Auto Express żarówki halogenowe Tungsram z serii MegaLight uzyskały najwyższe noty. Czy i Ty docenisz halogeny sygnowane logo węgierskiej marki?

Żarówki halogenowe i lampy ksenonowe znajdziesz na autolamp.pl.

Źródło zdjęć: shutterstock.com, unsplash.com